Maszyny pakujące

MASZYNY PAKUJĄCE STRAPACK - Z JAPOŃSKĄ TECHNOLOGIĄ I PRECYZJĄ, ZAPAKUJESZ OD KWIATÓW PO CIĘŻKIE ARKUSZE BLACHY!

maszyny pakująceSTRAPACK CORPORATION istnieje na rynku maszyn spinających od ponad trzydziestu lat. W tym czasie jej fabryki opuściło ponad 300.000 maszyn. Dziełem STRAPACK CORP. był pierwszy półautomat spinający, który skopiowany przez firmy dalekowschodnie produkowany jest do dzisiaj. W chwili obecnej postrzegana jest jako światowy lider w zakresie produkcji maszyn spinających taśmami z tworzyw sztucznych. Siedzibą główną firmy jest Tokio, posiada oddziały w USA oraz fabryki w Japonii, Tajlandii oraz USA. W Europie STRAPACK CORP. działa poprzez sieć dystrybutorów, do których na terenie krajów Europy Środkowej należy ScanPack.

Cechą charakteryzującą maszyny STRAPACK CORP.jest ich bardzo wysoka jakość, system kontroli jakości w fabrykach produkujących urządzenia jest rozleglejszy oraz bardziej wymagający niż jakiegokolwiek innego producenta na świecie. STRAPACK CORP. posiada certyfikat ISO 9001.

Inne cechy maszyn to :

  • przejrzysta budowa i łatwość obsługi maszyn; urządzenia projektowane są dla wygody operatora,natomiast przeszkolenie obsługi umożliwia operatorowi bardzo szybkie dotarcie do punktów regulujących maszyny oraz przestawienie jej parametrów pracy,
  • żywotność, trwałość maszyn - specjalna konstrukcja oraz komponenty używane do produkcji najważniejszych podzespołów maszyny (np. samosmarowna konstrukcja głowicy zgrzewającej ) projektowane są w celu zapewnienia maksymalnej żywotności przy minimum konserwacji. W konstrukcji podzespołów mechanicznych nie występują elementy z tworzyw sztucznych, tak chętnie stosowane przez innych producentów w celu potanienia swoich maszyn,
  • niezawodność w pracy ciągłej - stosowanie najnowszych osiągnięć w dziedzinie elektroniki, bezstykowe elementy sterujące (mechaniczne wyłączniki krańcowe ograniczone do niezbędnego minimum), dublowane obwody sterujące (możliwość dalszej pracy w trybie awaryjnym, po ewentualnym uszkodzeniu elementu sterującego), zaprojektowany system wypluwania pustych oczek przy pracy bez paczki, wszystko to ma służyć maksymalnej niezawodności urządzenia,
  • funkcjonalność - szeroki zakres regulacji sił uciągu od 2,5 do 80 kg (w przypadku maszyn RQ-8) daje możliwość zastosowania maszyn do spinania przedmiotów zarówno bardzo delikatnych jak i bardzo masywnych. Dodatkowa możliwość dostarczenia urządzeń w wykonaniach specjalnych,
  • bezpieczeństwo pracy - maszyny projektowane są w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracy obsługi. System czujników powoduje automatyczne unieruchomienie maszyny w przypadku otwarcia drzwi lub zdjęcia osłon.

Wszystkie urządzenia produkowane są zgodnie z wymogami CE.

Automatyczne Maszyny Pakujące

Maszyny bandujące serii AQ-7 Maszyny bandujące / spinające Strapack serii AQ-7 to perfekcyjne i niezawodne urządzenia do opasywania taśmą o szerokości 5 i 6 mm. Dla tak wąskiej taśmy skonstruowano nową ramę, która zapewnia precyzyjne prowadzenie, niezawodność pracy redukując straty używanej taśmy. W maszynach serii AQ-7 zastosowano również innowacyjny system uciągu taśmy. »
Maszyny spinające serii F Maszyny pakujące Strapack serii F to najszybsze na świecie ramowe maszyny spinające. Mogą pracować z prędkością do 80 spięć na minutę, bez utraty siły uciągu. Maszyny wyposażono w bezpośredni, bezpaskowy napęd silnikiem prądu stałego, a także w programowalny panel sterujący. Maszyny posiadają funkcję automatycznego ładowania taśmy w ramę oraz do magazynka. »
Automatyczna maszyna pakująca JK-5 Maszyna pakująca do spinania automatycznego serii JK-5 to nowy ekonomiczny standard. Niska cena tego urządzenia - o japońskiej jakości - śmiało konkuruje z maszynami tajwańskimi. Automat JK-5 wyposażony jest w funkcję re-feed, która do tej pory dostępna była tylko w modelach wyższej klasy. »
Maszyny pakujące serii RQ Maszyny bandujące / spinające taśmą polipropylenową serii RQ jako jedyne na świecie posiadają dublowane obwody sterujące i system monitoringu pracy. Nowoczesne rozwiązania zapewniają łatwe ładowanie taśmy z funkcją re-feed, ponowny załadunek i automatyczne jej wyciąganie. Głowica maszyny nie wymaga smarowania i posiada bezpieczny podwójny naciąg taśmy. »

Półautomatyczne Maszyny Pakujące

Maszyny spinające serii D-53 W półautomatycznych maszynach pakujących serii D-53 w celu zwiększenia ich niezawodności, do minimum ograniczono elementy ruchome. Zastosowano też nowy mikroprocesor, który poprawa pracę maszyny i kontrolę naciągu taśmy. Doskonale sprawdzają się przy pakowaniu paczek parkietu, drewna, kabli, opakowań zbiorczych w kartonach, pudeł tekturowych oraz w hipermarketach. »
Maszyna spinająca Strapack IQ-400 Przedstawiamy model iQ-400, nową półautomatyczną maszynę spinającą Strapack z dwutrybowym systemem naciągu. Umożliwia on szeroką gamę zastosowań za jednym dotknięciem przełącznika. »
Maszyna bandująca JK-2 Maszyny serii JK-2 to półautomaty bandujące z wbudowanym trybem serwisowym służą do spinania paczek taśmą polipropylenową. Posiadają najmniejszą ilość ruchomych części ze wszystkich produkowanych w chwili obecnej maszyn przeznaczonych do spinania. Urządzenia zapamiętują długość taśmy dopasowanej do obwodu pakowanego produktu. »
Maszyny pakujące serii "i" Maszyny pakujące serii "i" dzięki wykorzystaniu dwóch silników prądu stałego stanowią nowy standard maszyn spinających. To bezpaskowe półautomatyczną wiązarki spinającą za pomocą taśmy polipropylenowej. W maszynie zastosowano nowy procesor sterowania pracą maszyny, który poprawił pracę i kontrolę naciągu taśmy. Zmiana siły naciągu taśmy nie powoduje spowolnienia cyklu spinania paczki. »

Maszyny do spinania palet

Seria AQ Maszyny pakujące serii AQ to obecnie to jedyne na rynku maszyny tego typu, za pomocą których można używać do spinania taśmy z tworzywa PP i PET bez konieczności wymiany jakichkolwiek elementów maszyny. Maksymalna siła naciągu taśmy wynosi 70 kg. »
Seria D-53 Maszyny serii D-53 zaprojektowane zostały do szybkiego i ekonomicznego spinania większości rodzajów palet przy użyciu standardowej taśmy polipropylenowej. Pozwalają skrócić czas pakowania palet o połowę w porównaniu do czasu opasywania za pomocą narzędzi ręcznych. Spinanie odbywa się w sposób nie wymagający wysiłku. »
Seria RQ Maszyny serii RQ zaprojektowane zostały do szybkiego pakowania produktów na paletach taśmą polipropylenową oraz poliestrową twardą. Maszyny rekomendowane są wszędzie tam, gdzie automatyczne urządzenia są za drogie lub narzędzia ręczne za wolne w wykonywaniu opasywań taśmą. »

Scanpack Przemysłowe Systemy Opakowań

ScanPack Spółka Jawna

Ostrzeszów:
ul. Św. Mikołaja 25 E
63-500 Ostrzeszów
zobacz dojazd »

Telefon:
+48 62 586 01 10

E-mail:
biuro@scanpack.com.pl

Poznań:
ul.Żonkilowa 14
60-175 Poznań
zobacz dojazd »

Telefon:
+48 61 867 73 92

E-mail:
poznan@scanpack.pl

Możesz być powiadamiany o nowościach i ofertach specjalnych.

Dołącz do Newslettera !
Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!