Tekturowe kątowniki ochronne

KĄTOWNIKI TEKTUROWE NIE SĄ TAK PROSTE, ŻEBY NIE WYMAGAŁY SPECJALISTÓW!!!

Tekturowe kątowniki ochronne niezbędne są do stabilizacji i zabezpieczenia:

 • ciężkich towarów o ostrych krawędziach - ciężkie arkusze blachy, wyroby betonowe, na tego rodzaju produktach taśma spinająca może się przetrzeć lub przerwać,
 • towarów o okrągłych krawędziach typu bele papieru, taśmy aluminiowe itp. - dla tego rodzaju ładunku istnieje duże prawdopodobieństwo przesunięcia i uszkodzenia delikatnych brzegów,
 • palet z towarem w kartonach - w tym przypadku istnieje możliwość przerwania kartonu lub jego wgniecenie przez co taśma opasująca luzuje się nie spełniając swojej funkcji,
 • artykułów spożywczych, warzyw i innych produktów, które wymagają przechowywania w niskich temperaturach i wysokiej wilgotności.

W tym miejscu szczególnie zalecane są kątowniki tekturowe typu Alu.

Z doświadczenia wiemy, że kątowniki wykonane z złego materiału i klejone nie spełniają swojej funkcji - pochłaniają wilgoć i rozwarstwiają się pod jej wpływem. Połączenie warstw papieru złym lub nieodpowiednim klejem i używanie do produkcji kątowników makulaturowego papieru to główna przyczyna rozwarstwiania się kątowników i łamliwości pod wpływem wilgoci, ciężaru ładunku i taśm spinających.

Kątowniki tekturowe oferowane na rynku wykonywane są starą technologią - najczęściej warstwy papieru łączone są klejem organicznym, który ma słabą wytrzymałość na zagrzybienie i odporność na wilgoć. Ponadto wykonywane są z papieru makulaturowego, który posiada dużą porowatość i bardzo wysoką higroskopijność, a zatem posiada dużą zdolność pochłaniania pary wodnej z otoczenia.

Nasze kątowniki tekturowe składają się z kilku warstw papieru, papieru typu Kraft lub laminowanego kartonu pokrytego polietylenem. Poprzez sprasowanie i formowanie pod wysokim ciśnieniem powstaje produkt wodoodporny, sztywny i wysokiej jakości. Kątowniki tekturowe oferowane przez ScanPack posiadają większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i na działanie wilgoci niż inne dostępne na polskim rynku.

tekturowe kątowniki ochronne

Jako jedyni w Polsce oferujemy kątowniki najbardziej odpowiednie do stabilizacji palet z warzywami, serami i innymi produktami, które wymagają przebywania w chłodniach.

POSIADAMY KĄTOWNIKI WYKONANE W RÓŻNYCH TECHNOLOGIACH :

 • Kątowniki wodoodporne T-CHIP Eco - kątowniki powlekane papierem, całkowicie odporne na wilgoć Uniwersalne zastosowanie - idealne do każdego ładunku.
 • Kątowniki wodoodporne T-CHIP ALU - kątowniki zabezpieczone cienką warstwą folii aluminiowej, całkowicie odporne na wilgoć.  Uniwersalne zastosowanie - idealne do każdego ładunku.
 • Kątowniki tekturowe klejone Eco - każda warstwa papieru w formatowaniu kątownika jest klejona specjalnym klejem, a następnie sprasowana i uformowana. Jest on mocniejszy i bardziej trwały od dostępnych na rynku wykonywanych z papieru makulaturowego.
 • Kątowniki tekturowe zgrzewane Kraft - wykonywane w technologii zgrzewania składają się z kilku warstw laminowanego papieru i wzmocnionego papieru typu Kraft. Kątowniki typu Kraft zgrzewane są na gorąco i formowane pod wysokim ciśnieniem, a zewnętrzna warstwa wykonana jest z papieru Kraft w kolorze brązowym. Odporne są na działanie wilgoci, niskich temperatur. Bardzo skutecznie usztywniają i stabilizują ładunki na paletach.
 • Kątowniki tekturowe zgrzewane Alu - wykonywane w technologii zgrzewania składają się z kilku warstw laminowanego papieru. Laminowany papier jest identycznym materiałem jaki stosuje się w produkcji kartoników do napojów. Kątowniki typu Alu zgrzewane są na gorąco i formowane pod wysokim ciśnieniem, a zewnętrzna warstwa wykonana jest z pokryciem aluminiowym. Kątownik ten jest bardzo mocny i trwały, nie przemaka i idealnie nadaje się do zabezpieczania ładunków z produktami spożywczymi i innymi produktami, które wymagają przechowywania w bardzo niskich temperaturach-chłodniach.

Zalety i korzyści wynikające z stosowania kątowników ochronnych :

 • wysoka wytrzymałość na wgniatanie - kątowniki tekturowe ochronne są twarde i zapobiegają wrzynaniu się taśmy w kartony, drewno i inne materiały opakowaniowe spięte taśmą. Wrzynanie się taśmy spinającej w powierzchnię, do której przylega powoduje zmniejszanie się obwodu zabezpieczonej palety i w efekcie ładunek jest lużno spięty.
 • stabilizują i usztywniają ładunek - dzięki temu zwiększają możliwość przewożenia ładunków w kontenerach w dwóch warstwach,
 • nadają się do wielokrotnego użytku - mocne i trwałe, a zatem można używać wielokrotnie oszczędzjąc środowisko i pieniądze,
 • uniwersalne zastosowanie - idealne do każdego ładunku.

Scanpack Przemysłowe Systemy Opakowań

ScanPack Spółka Jawna

Ostrzeszów:
ul. Św. Mikołaja 25 E
63-500 Ostrzeszów
zobacz dojazd »

Telefon:
+48 62 586 01 10

E-mail:
biuro@scanpack.com.pl

Poznań:
ul.Żonkilowa 14
60-175 Poznań
zobacz dojazd »

Telefon:
+48 61 867 73 92

E-mail:
poznan@scanpack.pl

Możesz być powiadamiany o nowościach i ofertach specjalnych.

Dołącz do Newslettera !
Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!