Zabezpieczenia produktów

TRANSYSTEM - BEZPIECZNIE Z ŁADUNKIEM DO ODBIORCY. DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ TRANSYSTEM?

Naszym głównym profilem działalności jest sprzedaż materiałów i maszyn pakujących taśmą polipropylenową i poliestrową oraz automatycznych maszyn pakujących w folie termokurczliwe.

Dostrzegając potrzebę zabezpieczania w transporcie zapakowanych produktów za pomocą naszych maszyn, zgromadziliśmy i wyodrębniliśmy grupę towarów, którą nazwaliśmy TranSystem.

Transystem to grupa artykułów przeznaczona do stabilizacji i zabezpieczenia ładunków w transporcie lądowym, lotniczym i morskim .

Zabezpieczenie ładunku to zadanie bardzo odpowiedzialne, dlatego oferowane produkty dla osiągnięcia bardzo dobrego rezultatu są najwyższej jakości. Sama jakość towaru i system jednak nie wystarczy. Dopasowanie odpowiedniego produktu do rodzaju, warunków w jakich przewożony jest ładunek to duże wyzwanie. Źle dobrana lub niewłaściwie zastosowana taśma zabezpieczająca ładunek może spowodować olbrzymie straty podczas transportu. Natomiast taśma zbyt masywna jest źródłem nieuzasadnionych kosztów. Czujemy się odpowiedzialni za jej właściwy dobór.

OTO KILKA WAŻNYCH POWODÓW DLA KTÓRYCH POWINNIŚMY STOSOWAĆ TRANSYSTEM

Często w pośpiechu zapominamy o tym, że wysyłany przez nas ładunek powinien być zabezpieczony. Wypadki z udziałem ciężarówek są coraz częstsze, a prowadzący je kierowcy kilkunastokrotnie częściej narażeni są na utratę zdrowia lub życia niż kierowcy samochodów osobowych.Przyczyną około jednej piątej wypadków z udziałem samochodów ciężarowych jest niewłaściwe zabezpieczenie ładunku. Eksperci szacują, że ok. 70% wszystkich ładunków jest źle zabezpieczonych.

Zgodnie z prawem bezwładności, jeżeli pojazd poruszający się z prędkością 50 km/h uderzy czołowo w twardą przeszkodę, niezamocowany pojemnik ważący 25 kg przemieści się do przodu z praktycznie niezmniejszoną prędkością i uderzy kierowcę od tyłu z siłą odpowiadającą przedmiotowi ważącemu 900 kg. Niedopuszczalne jest, by w samochodzie, przy pokonywaniu zakrętów i innych często niespodziewanych manewrach, przewożony towar przewracał się, zmieniał położenie i tym samym zakłócał ruch pojazdu. Należy zadbać o właściwe jego zabezpieczenie. Jest to szczególnie ważne w samochodach dostawczych, gdzie pośpiech i konieczność dotrzymania terminów dostawy odsuwa na dalszy plan bezpieczne ułożenie i zabezpieczenie towaru.

DO ZABEZPIECZENIA PRODUKTÓW I STABILIZACJI ŁADUNKU UŻYWAMY

W naszej ofercie znajdą Państwo towary do zabezpieczania produktów na paletach jak i całych ładunków samochodowych. Zabezpieczając ładunek chronią Państwo swojego pracownika lub kierowcę firmy spedycyjnej i swój towar. Kierowca musi mieć komfort pełnego hamowania, jazdy w warunkach kiepskiej nawierzchni oraz nagłych manewrów. Dotyczy to tak samochodów ciężarowych, jak i samochodów dostawczych nawet wtedy, gdy transport odbywa się na odcinku kilku kilometrów.

Krótki opis podstawowych produktów Transystemu:

  • taśmy poliestrowe, polipropylenowe oraz poliestrowe twarde do spinania towaru na paletach. Każda taśma ma swoje miejsce w zastosowaniu i zmienianie tych miejsc jest błędem doprowadzającym niekiedy do bardzo dużych strat w uszkodzeniach towaru lub nadmiernych kosztów,
  • kątowniki ochronne do palet to niezbędny element zabezpieczenia, usztywnienia, umocnienia i stabilizacji ładunków w transporcie. Kątowniki zabezpieczają również produkty przed wrzynaniem się taśm spinających w zabezpieczony ładunek,
  • worki powietrzne służą do wypełnienia powierzchni między paletami. Idealnie zapobiegają uszkodzeniom i przesuwaniu się ładunków podczas transportu. Poduszki powietrzne zaprojektowane są tak, aby mogły skutecznie przejąć siły zewnętrzne dochodzące czasami do kilku ton podczas przesunięcia ładunku. W idealnych warunkach mogą całkowicie wyeliminować inne sposoby zabezpieczenia.

TRANSYSTEM JEST SYSTEMEM RAZEM Z NASZĄ WIEDZĄ, DOŚWIADCZENIEM, WYOBRAŹNIĄ i ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Scanpack Przemysłowe Systemy Opakowań

ScanPack Spółka Jawna

Ostrzeszów:
ul. Św. Mikołaja 25 E
63-500 Ostrzeszów
zobacz dojazd »

Telefon:
+48 62 586 01 10

E-mail:
biuro@scanpack.com.pl

Poznań:
ul.Żonkilowa 14
60-175 Poznań
zobacz dojazd »

Telefon:
+48 61 867 73 92

E-mail:
poznan@scanpack.pl

Możesz być powiadamiany o nowościach i ofertach specjalnych.

Dołącz do Newslettera !
Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!